nowa atrakcja w salonie:-)

Piszcie o czym chcecie
ONEJACQUIE2586
Laik
Laik

nowa atrakcja w salonie:-)

Post autor: ONEJACQUIE2586 » 13 maja 2015, 15:51

Kupiliśmy do salonu wielkie akwarium:-) żeby było ciekawiej, żeby było przyjemniej czekać na swoją kolej do fryzowania:-) żeby było miło i spokojnie, wyciszająco:-) Zamówiliśmy akwarium u prywatnego producenta, bo tak wychodziło taniej, ale teraz wszystkie akcesoria musimy dobrać sami... i nie mówię tu o rybach:-) filtry, rodzaje pokarmu, rodzaje roślin – to jeszcze łatwizna, ale totalna magia dla nas to technika co2...czyli, czy kupić taki zestaw co2 z butlą czy bez butli, jakie tabletki co2, jakie zawory, masakra jakaś... Może przez przypadek znajdzie się wśród was jakiś spec akwarysta? :-)

Awatar użytkownika
Pezet
Laik
Laik

Re: nowa atrakcja w salonie:-)

Post autor: Pezet » 13 maja 2015, 22:35

CO2 czyli dwutlenek węgla stosuje się w akwariach głównie w celu nawożenia roślin. Ma to głównie sens dla akwariów typowo roślinnych i mocno oświetlonych. Możesz podawać dwutlenek węgla: z butli wysokociśnieniowej, z bimbrowni (to jest taki domowy sposób uzyskiwania CO2, inaczej fermentacja-drożdże+cukier), reakcji chemicznej lub mini butli .

cytrynka
Laik
Laik

Post autor: cytrynka » 14 maja 2015, 10:24

Mega fajna sprawa z tym akwarium. Osobiście bardzo by mi się takie coś podobało i z chęcią bym odwiedzała taki salon aby nawet na chwilę popatrzeć na to akwarium. A taka technika co2 nie będzie wpływał negatywnie na rybki które będą pływać??
Ostatnio zmieniony 22 maja 2015, 13:17 przez cytrynka, łącznie zmieniany 1 raz.

Rumbleshot
Laik
Laik

Post autor: Rumbleshot » 15 maja 2015, 09:26

ja to zawsze chciałem mieć takie duże akwarium, ale nie mam miejsca by to gdzieś ulokować ;/
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2015, 08:24 przez Rumbleshot, łącznie zmieniany 1 raz.

Dragaton79
Laik
Laik

Post autor: Dragaton79 » 15 maja 2015, 11:36

Takie akwarium to bardzo fajny pomysł. Na pewno akwarium w pomieszczeniu będzie wyglądać bardzo efektowne. Ja na twoim miejscu wybrałabym jakieś prostsze rozwiązanie lub dokonała zakupu pełnego zestawu bez dobierania dodatkowych elementów.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków