Jak zachęcić klientów, by odwiedzili mój salon?

Piszcie o czym chcecie
Roman97
Laik
Laik

Jak zachęcić klientów, by odwiedzili mój salon?

Postautor: Roman97 » 20 mar 2015, 15:30

Hej:) Prowadzę salon fryzjerski w dość sporym miasteczku, jednak nie mam tyle klientów ilu bym chciał;/ długo zastanawiałem się w czym może tkwić problem, bo klienci bardzo chwalą sobie moje usługi, ale ostatnio odkryłem, że potencjalni klienci po prostu nie wiedzą, gdzie mój salon się znajduje, dlatego tu nie zaglądają ;/ wpadłem na pomysł, żeby zrobić projekt billboardu , który zachęciłby klientów do odwiedzenia mojego salonu. Czy to dobry pomysł? Czy są firmy , którym można zlecić projekt takiego billboardu ?

Crysta1253
Laik
Laik

Re: Jak zachęcić klientów, by odwiedzili mój salon?

Postautor: Crysta1253 » 21 mar 2015, 08:40

Roman97 pisze:Hej:) Prowadzę salon fryzjerski w dość sporym miasteczku, jednak nie mam tyle klientów ilu bym chciał;/ długo zastanawiałem się w czym może tkwić problem, bo klienci bardzo chwalą sobie moje usługi, ale ostatnio odkryłem, że potencjalni klienci po prostu nie wiedzą, gdzie mój salon się znajduje, dlatego tu nie zaglądają ;/ wpadłem na pomysł, żeby zrobić projekt billboardu , który zachęciłby klientów do odwiedzenia mojego salonu. Czy to dobry pomysł? Czy są firmy , którym można zlecić projekt takiego billboardu ?

pomysł fajny, na pewno więcej osób dowie się o salonie ;) może tez jakieś ulotki albo plakaty też? albo reklama w radiu, internecie. Portale społecznościowe. Jak dla mnie jeśli fryzjer jest dobry, to klienci zawsze się znajdą... na dobrą usługę.

Crysta1253
Laik
Laik

Postautor: Crysta1253 » 21 mar 2015, 08:41

Roman97 pisze:Hej:) Prowadzę salon fryzjerski w dość sporym miasteczku, jednak nie mam tyle klientów ilu bym chciał;/ długo zastanawiałem się w czym może tkwić problem, bo klienci bardzo chwalą sobie moje usługi, ale ostatnio odkryłem, że potencjalni klienci po prostu nie wiedzą, gdzie mój salon się znajduje, dlatego tu nie zaglądają ;/ wpadłem na pomysł, żeby zrobić projekt billboardu , który zachęciłby klientów do odwiedzenia mojego salonu. Czy to dobry pomysł? Czy są firmy , którym można zlecić projekt takiego billboardu ?

pomysł fajny, na pewno więcej osób dowie się o salonie ;) może tez jakieś ulotki albo plakaty też? albo reklama w radiu, internecie. Portale społecznościowe. Jak dla mnie jeśli fryzjer jest dobry, to klienci zawsze się znajdą... na dobrą usługę.

Awatar użytkownika
scarlet
Laik
Laik

Postautor: scarlet » 21 mar 2015, 13:48

Myślę, ze najlepiej zachęci wysoka jakość obsługi

Amy2090
Laik
Laik

Postautor: Amy2090 » 24 mar 2015, 21:56

Opinie o fryzjerze chyba najlepiej roznoszą się tak zwaną drogą pantoflową :) Ale zawsze warto spróbować. Moim zdaniem ten billboardy reklamowe powinien pojawić się gdzieś niedaleko Twojego salonu, bo z doświadczenia wiem, że ludzie chodzą do najbliższego fryzjera (szczególnie faceci), bo szybciej itd. Najlepiej zamieść go na jakimś dużym osiedlu w pobliżu i powinno chociaż parę osób przyciągnąć.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2015, 13:45 przez Amy2090, łącznie zmieniany 1 raz.

ExtraNina1047
Laik
Laik

Postautor: ExtraNina1047 » 25 mar 2015, 20:55

Warto zainwestować w reklamę, ale mierzmy siły na zamiary. Wiadomo, że nie zrobisz kampanii reklamowej na dużą skalę. Wydaje mi się, że lepiej skupić się na tym, żeby dotrzeć do najbardziej zainteresowanych Twoimi usługami. Jednym słowem musisz się rozejrzeć i zrobić staystyki, kto najczęściej odwiedza Twój salon, płeć, wiek, odległość od miejsca zamieszkania. Jeśli ktoś po raz pierwszy do Ciebie przychodzi, to warto sie zapytać skąd się dowiedział o Twoim istnieniu. Dopiero wtedy rozważ jaką reklamę zrobić i gdzie ją przeprowadzić.

ONEGUY83
Laik
Laik

Postautor: ONEGUY83 » 25 mar 2015, 22:48

Poczta pantoflowa w tej branży to chyba najlepsza forma reklamy, na którą Ty nie do końca możesz mieć wpływ :P Według mnie zamiast wywalać pieniądze na billboard, powinieneś zainwestować w coś, co może przynieść Ci więcej korzyści ;) Jak wiadomo, obecnie dźwignią reklamy jest internet, więc uważam, że powinieneś iść w tym kierunku :) Podstawą jest profesjonalna strona internetowa. Ponadto, zadbaj o fanpage na facebooku, gdzie będziesz mógł pochwalić się swoimi dokonaniami i zareklamować swoje usługi :) Możliwości jest naprawdę wiele, ale jak to już ktoś wcześniej wspomniał - mierz siły na zamiary :p Powodzenia! :)

mapka
Mistrz
Mistrz

Postautor: mapka » 26 mar 2015, 10:51

Dobrą opcją będą jakieś rabaty na początek :)

bornvamp
Laik
Laik

Postautor: bornvamp » 26 mar 2015, 22:16

porozwieszaj jakieś plakaty czy coś z info, że masz wgl taki salon.....

karunfin
Mistrz
Mistrz

Postautor: karunfin » 28 mar 2015, 17:35

ulotki warto porozdawać przechodniom:)

Wróć do „Na każdy temat”