Gdzie się doszkalać?

Piszcie o czym chcecie
szefwieslaw71
Laik
Laik

Gdzie się doszkalać?

Post autor: szefwieslaw71 » 20 lis 2014, 19:52

Witajcie!
Planuję otworzyć swój własny biznes. Ciężko teraz ze znalezieniem pracy więc własna działalnosć jak narazie wydaje mi się być dobrym pomysłem. problem w tym, że na początku nie będę mógł sobie pozwolić na zatrudnienie większej ilości osób z powodów finansowych. Tak więc wszelkie obowiązki menedżerskie, zarządzające i ogarniające całokształt firmy bedą należały do mnie. Zastanawiam się nad wykupieniem jakiegoś szkolenia w zakresie zarządzania firmą czy coś w tym stylu. Myślicie, że warto? Że coś ciekawego na takich szkoleniach można się dowiedzieć?

drellen82
Laik
Laik

Re: Gdzie się doszkalać?

Post autor: drellen82 » 21 lis 2014, 23:32

uważam że szkolenia jeśli są dobrze poprowadzone i przygotowane merytorycznie będą przydatne. ale najlepiej jeśli porozmawiasz z osobą która kilka lat prowadzi swoją firmę wtedy dowiesz się najwięcej. przydatne rzeczy znajdziesz też na stronie ministerstwa gospodarki. co do szkoleń to przyda się jak będziesz miał swoich pracowników

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 22 lis 2014, 01:23

Szkolenia szkoleniami - ale nie każdy z nich coś wyniesie. Jeżeli nie masz za bardzo pojęcia co robić to żadne szkolenie Ci nie pomoże. Szkolenia są na konkretne tematy a określenie czego potrzebujesz wymaga odrobiny praktyki. Najpierw zacznij działać potem jak sobie z czymś nie będziesz radził bierz się za szkolenia.

Na początek zadbaj o dobrą księgową. Ona powie Ci jak prowadzić biznes od strony prawno- rozliczeniowej. Reszta to już Know-how. Na żadnym szkoleniu nikt tego nie poda Ci na tacy. Musisz myśleć SAM - no i oczywiście rozmawiać z ludźmi którzy już coś robią a najlepiej jak robią to dobrze.

No oczywiście pozostaje jeszcze franczyza ale jak nie masz kasy to i to raczej nie wchodzi w grę.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

eliza104
Mistrz
Mistrz

Post autor: eliza104 » 22 lis 2014, 15:48

Wydaję mi się, że jeśli już na tym etapie masz tyle wątpliwości w kwestii prowadzenia firmy to należałoby się zastanowić czy to aby na pewno dobry krok.

lleszek
Laik
Laik

Post autor: lleszek » 23 lis 2014, 13:48

zależy jakie doszkalanie wchodzi w grę.
jeżeli takie które niezbędne jest do pracy to firma powinna ci to zorganiozwać.
ja dla samej siebie to polecam np. żaka
-------------------
ładny dom w hiszpanii

lleszek
Laik
Laik

Post autor: lleszek » 23 lis 2014, 13:48

zależy jakie doszkalanie wchodzi w grę.
jeżeli takie które niezbędne jest do pracy to firma powinna ci to zorganiozwać.
ja dla samej siebie to polecam np. żaka
-------------------
ładny dom w hiszpanii

BESTKENIA78
Laik
Laik

Post autor: BESTKENIA78 » 24 lis 2014, 08:24

Szkolenie na pewno w niczym ci nie zaszkodzi i na pewno warto skorzystać jeżeli masz taka możliwość jednak wiem z doświadczenia że nie do końca spełni twoje oczekiwania... nie da się w tak krótkim czasie nauczyć tego jak zarządzać firmą, dlatego mimo wszystko zastanowiłabym się nad zatrudnieniem takiej osoby bo sam możesz sobie nie dać rady jeżeli nie masz doświadczenia. Dużo ciekawych szkoleń w tym menedżerskie ma m. in. Semper http://www.szkolenia-semper.pl/szkoleni ... nedzerskie. Jeśli masz tyle wątpliwości to zadzwoń do nich, zapytaj na co możesz liczyć i czy to w jakiś sposób rozwiąże Twoje problemy.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2014, 10:08 przez BESTKENIA78, łącznie zmieniany 1 raz.

Najskarbimir96
Laik
Laik

Post autor: Najskarbimir96 » 24 lis 2014, 17:48

Szkolenie w sumie nie zaszkodzi ale i pewnie za wiele nie pomoże. Nie przygotowują one do radzenia sobie z problemami które występują. Jeśli zatrudnisz profesjonalną księgową to od strony skarbowej jak i ubezpieczeniowej nie będziesz musiał się martwić. Twoim zadaniem będzie tylko pilnowanie czy biznes się kręci - początki są trudne ale uwierz, dasz rade

CarmelaDevil76
Laik
Laik

Post autor: CarmelaDevil76 » 25 lis 2014, 18:00

założenie i utrzymanie firmy w Polsce to trudna sztuka i podziwiam ludzi którzy decydują się na samozatrudnienie. nie wiem czym dokładnie chcesz się zająć ale przyda się biznes plan a zamiast wydawać kasę na szkolenia spróbuj poszukać publikacji na temat prowadzenia własnej działalności.

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 25 lis 2014, 22:29

Księgowej nie zatrudniaj tylko zleć jej zadania. Menedżera zatrudnisz jak będzie Ci brakować czasu i rąk do pracy. Zaufaj mi nie stać Cię na taką osobę na razie. Osoba która wie jak, nie potrzebuje pracodawcy a taka, która ma się przy tobie uczyć to żaden pożytek a tylko koszty.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

Adela
Laik
Laik

Post autor: Adela » 27 lis 2014, 17:44

ja się doszkalam w innej dziedzinie, robię tłumaczenie dokumentów toruń i dużo mi to na prawdę daje!

danka88
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: danka88 » 05 gru 2014, 08:41

Na pewno jakieś szkolenia by się przydały. Pytanie tylko jakie i w jakiej firmie, żeby coś z nich wynieść?
Na zarządzaniu to się nie znam za bardzo, ale powiem ci, że może warto zainwestować w szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych, takie przystosowane dla członków zarządu lub marketingu, skoro masz się tym zajmować. To bardzo ważne, żeby nie pogubić się wśród ustaw i przepisów. Tego typu szkolenia szukaj na tej stronie: http://coach-inc.pl/index.php/szkolenia-pracownicze. Firma jest sprawdzona i godna polecenia.
Jeśli zdecydujesz się na opcję szkolenia on-line, to nie będzie to jakiś duży koszt.

Ugor
Laik
Laik

Post autor: Ugor » 06 gru 2014, 11:49

ja bardzo lubię się doszkalać, wczoraj zapisałam się na pokazy kulinarne i już nie mogę się doczekać!

Chitoge
Mistrz
Mistrz

Post autor: Chitoge » 21 lis 2016, 10:15

Zależy w jakim kierunku chce się doszkalać, ale teraz jest naprawdę dużo różnych opcji i możliwości

arnika
Stylista
Stylista

Post autor: arnika » 25 sie 2017, 11:16

Jeżeli chodzi o szkolenia przeznaczone dla sprzedawców, właścicieli firm, czy new business managerów, moim zdaniem warto inwestować w sztukę negocjacji i komunikację, coś tego typu http://www.projektgamma.pl/szkolenia-ot ... przedazowe - firma organizuje poza tym szkolenia ze sprzedaży, negocjacji, windykacji, technik prezentacji i masę innych :)

ankaf
Mistrz
Mistrz

Post autor: ankaf » 25 sie 2017, 12:06

Szkolić tak naprawdę warto się tylko w tym kierunku, w którym mamy nadzieje zadziałać w przyszłości.

miśka22
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: miśka22 » 05 paź 2017, 17:19

To prawda. Wiele takich kierunków z przyszłością znaleźć można w szkole Progres z Poznania. Technik logistyk, technik informatyk - w takich zawodach z pewnością można znaleźć pracę. A do tego w Progresie nauka jest całkowicie za darmo. Za nic nie naliczają opłat itp. Także warto.

jjusti18
Mistrz
Mistrz

Post autor: jjusti18 » 12 paź 2017, 09:09

Ja będę za kilka dni doszkalać się z biznesu na Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2017. Naprawdę warto, to świetna impreza biznesowa. Gwiazdą na gali ma być nawet Edyta Górniak.

Zofia90
Mistrz
Mistrz

Post autor: Zofia90 » 10 lip 2018, 03:52

Ja mam bardzo wiele zainteresować i z bardzo wielu dziedzin doszkalam się. Np. niedługo będe brala udział w szkoleniu dot. zarządzania projektami, które znalazłam tutaj https://leadership-center.pl/fundament- ... rojektami/ . Nie czytałam opinii dot. tego szkolenia i idę na nie całkiem w ciemno, ale mam nadzieje, że będzie dobrze prowadzone i naucze się tam wielu rzeczy.

Misi3k
Laik
Laik

Post autor: Misi3k » 05 lip 2019, 11:22

Doszkalanie zawsze prędzej czy później przynosi korzyści. Człowiek uczy się przez całe życie. Jeżeli chciałbyś się doszkolić z zarządzania to polecam ofertę firmy szkoleniowej GenWhy - https://genwhy.pl/szkolenia-krakow/ . Firma organizuje i przeprowadza szkolenia biznesowe z zakresu HR, sprzedaży, obsługi klienta, umiejętności osobistych i zarządzania. Szkolenia są prowadzone w formie teoretycznej i praktycznej, są 2 -dniowe. Prowadzą je świetnie wykwalifikowani i doświadczenie trenerzy, którzy posiadają ogromna wiedze z danej dziedziny. Uważam, że takie szkolenie poszerzy twoje horyzonty i pomoże Ci mądrze zarządzać biznesem.

Shimer
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: Shimer » 19 lip 2019, 14:58

Jeżeli chodzi o szkolenia w warszawie to, z tego co wiem, świetne i interesujące szkolenia można znaleźć w Altkom Akademii, na przykład z zakresu IT albo zarządzania. Najlepiej sprawdzić dokładniej ich propozycje na stronie.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2019, 10:06 przez Shimer, łącznie zmieniany 2 razy.

dervak
Czeladnik
Czeladnik

Post autor: dervak » 24 lip 2019, 20:28

Mnie interesuje jakieś konkretne kursy informatyczne online ale takie na którym nauczę się potrzebnych rzeczy, które pozwolą w awansie zawodowym. Opiekuje sie dzieckiem wiec w gre wchodza tylko szkolenia online znacie jakies godne polecenia?

alutka90
Mistrz
Mistrz

Post autor: alutka90 » 31 lip 2019, 06:02

Dla mnie podstawą uporządkowania życia zawodowego i osobistego okazało się szkolenie z zarządzania czasem. Poszłam na nie z czystej ciekawości, bo ogólnie jestem osoba bardzo poukładaną i planistką z zamiłowania. Ale ten kurs prowadzony przez https://leadership-center.pl/zarzadzanie-czasem/ jest doskonałą nauką umiejętności godzenia obowiązków i znajdywania czasu na relaks.

smerfetkablond
Szkoleniowiec
Szkoleniowiec

Post autor: smerfetkablond » 31 lip 2019, 10:15

Które szkolenia dobieracie?

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków