Wakacje z biurem czy samodzielnie?

Piszcie o czym chcecie
ombrehair
Amator
Amator

Wakacje z biurem czy samodzielnie?

Post autor: ombrehair » 31 lip 2013, 12:25

Jak jeździcie na wakacje to tylko wykupując wycieczki w biurze podróży, czy raczej sami sobie organizujecie wczasy?
Znajomi w tym roku wzięli się sami za całą organizację, znaleźli tańsze bilety, chyba tu: http://www.tanie-loty.com.pl/bilety-lotnicze.html, gdzieś tam wynajęli jakieś mieszkanie w Chorwacji i udało im się wyjść porównywalnie cenowo.
Jakie rozwiązanie jest wg was lepsze?

mapka
Mistrz
Mistrz

Re: Wakacje z biurem czy samodzielnie?

Post autor: mapka » 01 sie 2013, 11:22

Ja też wolę raczej sama organizować swoje wyjazdy. Jakiś tani przelot lub przejazd autem, na miejscu namiot, pensjonat czy hotel, wyżywienie we własnym zakresie i czas wolny spędzony dokładnie tak jak chcę są tego warte :)

bizonzbizancjum
Laik
Laik

Post autor: bizonzbizancjum » 01 sie 2013, 13:04

Ja niestety nie mam takiego luksusu i o wakacjach skutecznie pozwalają mi zapomnieć segregatory leżące na biurku i ciągłe telefony - uroki działalności gospodarczej.

beatrycze
Mistrz
Mistrz

Post autor: beatrycze » 05 sie 2013, 09:39

W kraju - samodzielnie, za granicę wolę jednak wybierać się z biurem podróży (Itaka, Tui alb Neckermann, bo to duże, sprawdzone i pewne biura, które nie upadną z dnia na dzień), bo oni dopilnują wszystkiego, o czym ja sama nawet bym nie pomyślała.

Awatar użytkownika
Grant
Laik
Laik

Post autor: Grant » 23 sie 2013, 12:57

Jak jedziemy na wakacje z żoną to zawsze sami wszystko organizujemy. Wychodzi zawsze taniej :)

mapka
Mistrz
Mistrz

Post autor: mapka » 16 wrz 2013, 08:25

Czasami o dziwo może wyjść taniej, jak jedziemy jednak z biurem podróży. Możemy trafić na świetną ofertę last minute i wtedy np. za takie wakacje w Turcji płacimy czasami nawet połowę całej ceny.

Awatar użytkownika
drK4rr11583
Laik
Laik

Post autor: drK4rr11583 » 17 wrz 2013, 22:13

Wolę organizować sobie samodzielnie wczasy. Nawet nie dlatego, że nie ufam biurom, ale wolę mieć swobodę organizacji sobie czasu samodzielnie. Chcę to pojadę na wycieczkę, nie to będę leżeć przed namiotem pół dnia, tego typu drobnostki :)

marconi
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: marconi » 19 wrz 2013, 07:31

Ja tam wolę mieć wszystko pod kontrolą i wole sobie sam zorganizować, jedyny minus to że trzeba na miejscu liczyć się ze stratą w skrajnych przypadkach paru godzin w celu znalezienia kwatery.

Banrur
Laik
Laik

Post autor: Banrur » 19 wrz 2013, 20:05

Samodzielnie. Nie lubię sztywno ustalonego planu zwiedzania i oglądania tylko największych atrakcji. Ja lubię spontaniczność i oprócz zabytków lubię poznawać zwykłych ludzi, ich kulturę i poglądy.

Drlorita92
Laik
Laik

Post autor: Drlorita92 » 19 wrz 2013, 20:14

Najlepiej samemu, bo wtedy nie ma marży i jest taniej i można sobie dopasować plan do tego co dokładnie się chce, a nie ma niczego narzuconego.

fermina2442
Laik
Laik

Post autor: fermina2442 » 21 wrz 2013, 12:38

Samodzielnie :)

Ostatnio zmieniony 04 gru 2013, 12:22 przez fermina2442, łącznie zmieniany 1 raz.

terechaska
Laik
Laik

Post autor: terechaska » 23 wrz 2013, 09:55

Samemu lepiej można zaplanować sobie wszystko ;)

Mellliska1
Laik
Laik

Post autor: Mellliska1 » 23 wrz 2013, 21:24

Wolę samodzielnie organizować swoje wakacje, nie ufam biurom podróży niestety.

Marletta
Laik
Laik

Post autor: Marletta » 24 wrz 2013, 16:05

ja wolę z biurem podróży, wiadomo teraz trochę jest strach, ale lepiej z biurem, bo nie trzeba się martwić dzwonić po noclegi wymyślać szukać tylko się płaci i tyle.

Awatar użytkownika
Anna111
Amator
Amator

Post autor: Anna111 » 25 wrz 2013, 12:58

Samodzielnie zorganizowane wakacje zawsze zostają mi na dłużej w pamięci, człowiek z reguły musi się nieźle naszukać i naszarpać żeby wszystko wyszło dobrze,a i tak nie jest zawsze idealnie :? ale te wakacyjne wyprawy są o wiele piękniejsze i bliższe mojemu sercu niż podróżowanie z biurem, przynajmniej jak coś nie wyjdzie po mojemu to do nikogo nie mam pretensji :lol:

Warto dbać o siebie
galeria-davinci

dzolin007
Laik
Laik

Post autor: dzolin007 » 25 wrz 2013, 21:37

Ja też jestem za samodzielnymi wyjazdami. Wiadomo, że wiąże się to z dodatkowymi obowiązkami, ale mimo wszystko myślę, że warto :)
Uroda jest najlepszym listem polecającym. Salon kosmetyczny IVA. Nieudana wizyta u fryzjera może skończyć się wizytą u http://www.rowno-waga.pl/psychoterapia- ... -mlodziezy.

Malpiks
Laik
Laik

Post autor: Malpiks » 26 wrz 2013, 09:38

Samodzielne wakacje wychodzą dużo taniej i lepiej :D

Awatar użytkownika
Lilli
Laik
Laik

Post autor: Lilli » 26 wrz 2013, 16:49

dzolin007 pisze:Ja też jestem za samodzielnymi wyjazdami. Wiadomo, że wiąże się to z dodatkowymi obowiązkami, ale mimo wszystko myślę, że warto :)
Np. z jakimi obowiązkami?

Ja nigdy nie korzystałam z usług biura podróży i bardzo lubię sama organizować sobie wakacje.

Malamir
Laik
Laik

Post autor: Malamir » 27 wrz 2013, 09:00

samemu najlepiej :) zawsze można zdecydować, co gdzie i jak chce się zwiedzić :) .

beatrycze
Mistrz
Mistrz

Post autor: beatrycze » 27 wrz 2013, 11:35

Malamir, podróżując z biurem podróży też możesz samodzielnie o wszystkim decydować i osobiście układać sobie plan dnia - taka oferta nazywa się wtedy "wypoczynek". Oferty, w których chodzi o zwiedzanie poszczególnych miejsc z przewodnikiem, według planu, nazywają się "wycieczki", a połączenie obu to "wypoczynek ze zwiedzaniem", wiem, bo też w tym roku pierwszy raz organizowałam wyjazd z biurem podróży, a że to była podróż poślubna, to chcieliśmy z mężem tylko, żeby nam biuro załatwiło hotel z wyżywieniem, a dojazd i atrakcje chcieliśmy we własnym zakresie. I to nie zawsze jest tak, że samemu taniej, my wyszukaliśmy najtańszą ofertę last minute Chorwacja na kochamwakacje.com i zapłaciliśmy mniej niż znajomi, którzy w tym samym terminie pojechali i mieli nocleg w kwaterze prywatnej. Wszystko dlatego, że choć nocleg mieli taniej, to musieli się martwić o wyżywienie, a my mieliśmy all inclusive, czyli jedzenia i picia tyle, że już nic nie trzeba było kupować, więc ostatecznie wyszło nas to taniej :D

Wolderd
Laik
Laik

Post autor: Wolderd » 01 paź 2013, 08:30

beatrycze pisze:Malamir, podróżując z biurem podróży też możesz samodzielnie o wszystkim decydować i osobiście układać sobie plan dnia - taka oferta nazywa się wtedy "wypoczynek". Oferty, w których chodzi o zwiedzanie poszczególnych miejsc z przewodnikiem, według planu, nazywają się "wycieczki", a połączenie obu to "wypoczynek ze zwiedzaniem", wiem, bo też w tym roku pierwszy raz organizowałam wyjazd z biurem podróży, a że to była podróż poślubna, to chcieliśmy z mężem tylko, żeby nam biuro załatwiło hotel z wyżywieniem, a dojazd i atrakcje chcieliśmy we własnym zakresie. I to nie zawsze jest tak, że samemu taniej, my wyszukaliśmy najtańszą ofertę last minute Chorwacja na kochamwakacje.com i zapłaciliśmy mniej niż znajomi, którzy w tym samym terminie pojechali i mieli nocleg w kwaterze prywatnej. Wszystko dlatego, że choć nocleg mieli taniej, to musieli się martwić o wyżywienie, a my mieliśmy all inclusive, czyli jedzenia i picia tyle, że już nic nie trzeba było kupować, więc ostatecznie wyszło nas to taniej :D
Dokładnie, bo spontaniczność jest najważniejsza :D

Awatar użytkownika
Polimiks13
Laik
Laik

Post autor: Polimiks13 » 03 paź 2013, 17:20

Wystarczyła mi jedna wycieczka organizowana przez biuro podróży. Nigdy więcej! Totalny brak swobody.
Najlepiej samemu gdzieś pojechać. Nie spodoba się dane miejsce to można je w każdej chwili zmienić. Nie ma pogoda, w każdej chwili można wrócić ;)

Awatar użytkownika
Mordoro
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: Mordoro » 07 paź 2013, 11:25

Najlepsze wakacje to niezaplanowany wyjazd autostopem :) Żadna wycieczka nie zafunduje Ci takich emocji.

Kombinez
Laik
Laik

Post autor: Kombinez » 08 paź 2013, 12:07

A i stopem często można się nadzwyczaj sprawnie poruszać :D

Awatar użytkownika
Manitka
Laik
Laik

Post autor: Manitka » 08 paź 2013, 19:32

zgadzam się, aczkolwiek wiem, że trzeba się do tego dobrze przygotować, czyli wbre pzorom nie tak spontanicznie, dla własnego bezpieczeństwa :)

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków