zwiększyć skręt włosów

Piszcie o czym chcecie
Murzyn
Laik
Laik

zwiększyć skręt włosów

Post autor: Murzyn » 16 lip 2009, 16:05

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące również kręcenia się włosów.
W jaki sposób można zwiększyć skręt włosów nie robiąc samej trwałej. Są, słyszałam w salonach fryzjerskich takie preparaty. Na jakiej zasadzie to działa ? To jest jakieś utlenianie włosów ? W farbach do włosów są takie utleniające substancje.
Farbowałam włosy i miałam kręcone. Wcześniej miałam wyłącznie proste. Ale teraz odstawiłam farby na bok i kręcenie się włosów niemal ustało. Czy spryskując włosy jakąś wodą utlenioną im pomogę, czy raczej tylko narażę na rozjaśnienie koloru?

Murzyn
Laik
Laik

Proszę o odpowiedź

Post autor: Murzyn » 27 lip 2009, 19:09

Utlenianie włosów to chyba nie jest to samo co rozjaśnianie ?
Bo właśnie w farbach koloryzujących do włosów znajdujemy dwie saszetki - jedną z farbą a drugą z utleniaczem.
Ta druga saszetka działa na moich włosach powodując ich mocniejsze kręcenie się.
Można kupic sam utleniacz w kremie do włosów ? Czy jego zastosowanie zaszkodzi naturalnemu kolorowi ?
A może jakiś inny sposób na wzmocnienie skrętu włosów ? Znacie jakiś?

Murzyn
Laik
Laik

Re: zwiększyć skręt włosów

Post autor: Murzyn » 20 sie 2009, 19:10

Naprawdę nikt nie wie ?

Awatar użytkownika
Lisek_1
Administrator
Administrator

Post autor: Lisek_1 » 26 sie 2009, 13:51

Więc tak utleniacz dodawany do farby ma za zadanie spowodować że struktura włosa będzie chłonąć pigment. Nim więcej farby wniknie we włosy tym efekt jest mocniejszy. Do szamponów koloryzujących dodaje się słabszą wodę ponieważ i efekt jest krótkotrwały. Do rozjaśniacza dodawane są mocne utleniacze ponieważ mają one za zadanie usunięcie (wypłukanie) barwnika z włosa (znacznie niszcząc tym samym strukturę).

W płynach do trwałej stosuje się podobny zabieg z tym, że włosy za pomocą jednego preparatu mają niszczoną strukturę cząsteczkową, wtedy można je ułożyć a następnie kolejny preparat - utrwalacz przywraca włosom twardość i sprężystość (o ile jest właściwie stosowany). Dlatego trwała często niszczy włosy.

Co do innych metod to jeżeli włosy są podatne na skręt nie będzie żadnego problemu, wystarczy je odpowiednio nawilżać, wolno suszyć (najlepiej na zimno), używać dyfuzora, lekkich żelów i suchych lakierów do utrwalenia.

W przeciwnym wypadku to tylko trwała, lokówka albo wałki.
O wszelkich wątpliwościach i problemach proszę pisać w odpowiednich działach albo bezpośrednio do mnie na PW (czyli prywatną wiadomość).
Zachęcam wszystkich do promowania naszego forum.

Murzyn
Laik
Laik

Post autor: Murzyn » 29 sie 2009, 15:43

O, dzięki za taką odpowiedź :)
Właśnie wiem już co chciałam.
Moje włosy są podatne na skręt i chciałam się jeszcze Ciebie zapytac - co mogę im lepszego zafundowac poza pianką ?
Pozdro.

Awatar użytkownika
Gordon
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Post autor: Gordon » 01 cze 2013, 11:53

profesjonalenii rzecz biorąc włosy kręcą się gdy molekuły włosów się kurczą, dzieje się to njaczęściej pod wpływem wilgoci, czy środków chemicznych, nie można tego raczej wywołać naturalnie

Koziukk
Laik
Laik

Post autor: Koziukk » 02 cze 2013, 20:31

Masz 100% rację. Tylko 4 lata spóźnienia :)

Ostatnio zmieniony 21 sty 2015, 17:55 przez Koziukk, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Barbecue
Laik
Laik

Post autor: Barbecue » 03 cze 2013, 21:26

Po umyciu nie zawijać ich w ręcznik tylko delikatnie osuszyć je ręcznikiem papierowym. No i broń Boże nie traktować ich suszarką bo wtedy loki się trochę rozprostowują. Najgorszym rozwiązaniem przynoszącym jedynie krótkotrwały efekt jest trwała. Odradzam bo po jakimś czasie włosy nie wyglądają najlepiej i trzeba czekać aż całkowicie odrosną.

-----
Gorące jak słońce instalacje odpylające

tokorbka
Amator
Amator
Kontaktowanie:

Post autor: tokorbka » 22 paź 2018, 07:09

Poczytaj o metodzie curly girl! W domu też możesz samodzielnie poprawić skręt włosa, tylko trzeba trochę cierpliwości. ale efekty z czasem są spektakularne.

A tutaj macie najtańszy abonament rodzinny.

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków