Strona 1 z 1

firma podatki i progi podatkowe

: 11 sty 2019, 14:47
autor: kuna86
hej,
tutaj http://bank-lokata.edu.pl/progi-podatko ... -w-polsce/ znalazłem cenne informacje o podatkach i tak się zastanawiam, jak one wyglądają na 2019 rok? czy ktoś ma takie dane? myślę o założeniu działalności ale nie wiem czy to do końca dobry pomysł

Re: firma podatki i progi podatkowe

: 11 sty 2019, 17:11
autor: salomer
Muszę sobie koniecznie zerknąć na ten artykuł, dzięki za podrzucenie!

Re: firma podatki i progi podatkowe

: 13 sty 2019, 11:30
autor: marian44
Też uważam że ten artykuł jest niesamowicie ciekawy.Na pewno zainteresuje się nim bardzo dużo ludzi.Jestem tego pewny.

Re: firma podatki i progi podatkowe

: 13 sty 2019, 15:50
autor: dagwojt82
Bardzo interesujący artykuł, nie mniej uważam że takie sprawy najlepiej omawiać ze swoją księgową.

Re: firma podatki i progi podatkowe

: 22 sty 2019, 12:45
autor: grazynaa87
Przy samodzielnej księgowości w razie wątpliwości najlepiej skonsultować się ze specjalistą podatkowym. Prowadząc księgowość przez wFirma zawsze można liczyć na wsparcie ekspertów, także warto skorzystać z takiej możliwości - tu https://wfirma.pl/program-do-faktur-online można przetestować jeden z ich programów.

Re: firma podatki i progi podatkowe

: 11 lut 2019, 19:36
autor: Blondyna22
Jak chodzi o prowadzenie firmy to z pewnością powinieneś zainteresować sie tematem jakim jest samodzielne prowadzenie księgowości, z takim oprogramowaniem jak na przykład to tutaj https://wfirma.pl/ Jestes w stanie prowadzić wszystko sam, przez co nic nie umknie twojej uwadze, po za tym teraz wszyscy podatnicy VAT będą mieli obowiązek przesyłania Jednolity plik kontrolny w formie elektronicznej na strony MF, wfirma.pl już dawno posiada taką funkcjonalność. więc na pewno przyda Ci sie ta strona.

Re: firma podatki i progi podatkowe

: 02 mar 2019, 13:53
autor: nikitka
często problem pojawia się wtedy, gdy pracujemy legalnie za granicą i potem trzeba się rozliczyć z tamtejszym urzędem skarbowym. Ja w ubiegłym roku pracowałam w UK. Tam rok podatkowy trwa od 6 kwietnia do 5 kwietnia więc nie pokrywa się z rokiem kalendarzowym. Zamierzam skorzystać z usług doradców firmy ALL TAX https://all-tax.pl/zwrot-podatku-wielka-brytania. Pomagają uporać się ze wszystkimi formalnościami :)

Re: firma podatki i progi podatkowe

: 08 kwie 2019, 07:40
autor: eliza104
A jak płacicie za podatki? Wiecie, że można to zrobić w opłatomatach: http://cafe-mama.pl/oplatomaty-dlaczego ... platomaty/? Takie urządzenia coraz częściej pojawiają się w urzędach, warto o nich wiedzieć.

Re: firma podatki i progi podatkowe

: 13 cze 2019, 23:06
autor: lenka3
To już są poważne tematy, trzeba się na nich znać. Ja jak czegoś nie wiem, nie jestem pewna, albo zwyczajnie chcę się czegoś dowiedzieć, to z takich blogów jak na przykład https://www.szkola-ryzyka.pl/ korzystam. Wiecie ile przydatnych informacji można na takich blogach znaleźć? Warto do nich zaglądać.

Re: firma podatki i progi podatkowe

: 21 cze 2019, 08:29
autor: Robak
No i własnie dlatego ja potrzebowałem pomocy prawnej. Otrzymałem ją od kancelarii z Wrocławia - Szymała Zaremba https://szymalazaremba.pl/odwolanie-od- ... odatkowej/ którzy zajęli się odwołaniem od decyzji podatkowej. Mile wspominam współpracę z nimi.

Re: firma podatki i progi podatkowe

: 01 sie 2019, 01:26
autor: Kythertan
Ja w kwestii podatków w 100% ufam firmie https://www.konsultant-podatki.pl/ , która zajmuje się takimi sprawami dla mnie. Nie wiem sama dokłanie jak to działa, ale właśnie dlaetgo zatrudniam profesjonalistów w tej dziedzienie, żeby niemusieć sie tym przejmować. Wam takze polecam takie rozwiązanie

Re: firma podatki i progi podatkowe

: 09 paź 2019, 18:16
autor: Merida
W każdej firmie doradztwo podatkowe jest wręcz niezbędne, szczególnie jeżeli firmy się na tym kompletnie nie znają. Ja polecam w tych sprawach Kancelarie Ożóg Tomczykowski, ta grupa zna się na rzeczy, wiedzą co zaproponować właścicielom przedsiębiorstw, by Ci wyszli z podatków na plusie. Posiadając firmę trzeba mieć w głowie wiele paragrafów, a oni pomogą wam je objaśnić.