Zmywacz farby - czy to działa?

Farby, szampony koloryzujące, rozjaśniacze, tonery, itp.
asiak
Laik
Laik

Zmywacz farby - czy to działa?

Post autor: asiak » 28 kwie 2016, 10:30

Cześć wszystkim!

Zwracam się do Was z pytaniem, dotyczącym skuteczności (albo jej braku) środka o dumnie brzmiącej nazwie "zmywacz farby do włosów". Znalazłam go tu: http://allegro.pl/uber-zmywacz-farby-do ... 01289.html

Od 2 koloryzacji mam problem z rudymi, miedzianymi i czerwonymi refleksami i kolorem, który zamiast okazywać się jasnym brązem, już po kilku myciach staje się zwyczajnym rudym. Moim naturalnym kolorem jest taki jak na zdjęciu: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/23 ... 931af1.jpg Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale naprawdę- każda położona na moje włosy farba zmywa się po tygodniu, pozostawiając miedziany, intensywny poblask.

Zainteresował mnie wspomniany wyżej "zmywacz koloru", który reklamowany jest jako cudo, które zmywa farbę, ale nie zmywa naturalnego koloru włosów. Jedyne, co wzbudza tu mój niepokój jest fakt, że zaraz pod tym producent informuje, że już w kilka minut po zmyciu produktu, włosy nadają się do ponownej koloryzacji. Jeśli ktoś chce zmyć farbę, nie niszcząc naturalnego koloru włosów to po co je później farbować? Chodzi mi o to, czy ten preparat nie zadziała przypadkiem jak podła dekoloryzacja za kilkanaście złotych, paląc włosy i wybielając je, rzeczywiście przygotowując na położenie nowej farby. Oczywiście podejrzane jest też dla mnie to, że gdyby to działało to wiele kobiet nie miałoby problemów z nieudanymi koloryzacjami...

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie opinie i sugestie, ponieważ ten zmywacz wcale nie jest tani, a gdyby miał nie zadziałać, albo zmyć 1 odcień farby, pozostawiając jej resztę, wolałabym, żeby ktoś mnie o tym poinformował. Nie interesuje mnie ten jeden konkretny zmywacz, firma jest mi obojętna i jeśli ktoś powie, że ten z firmy X jest lepszy, będę rozważać taką propozycję.

weronika22
Laik
Laik
Kontaktowanie:

Re: Zmywacz farby - czy to działa?

Post autor: weronika22 » 29 kwie 2016, 12:31

Też jestem zainteresowana. Ktoś używał? Chodzi mi właśnie o zejście do swojego naturalnego koloru i boję się żeby jeszcze bardziej nie zniszczyć włosów bo i tak już są w kiepskim stanie :(

Jakubowska
Laik
Laik

Post autor: Jakubowska » 30 kwie 2016, 11:35

Podstawowa rzecz - jak masz możliwość to zapoznaj się ze składem tego zmywacza i wtedy zobaczysz, w jaki sposób ten preparat oddziałuje na włosy. Generalnie w mojej ocenie taki super szybki zmywacz obciąża włosy dosyć mocno, działając destrukcyjnie. W kwestii ponownej koloryzacji - zmywacze często się wykorzystywało, jeżeli klientce nie odpowiadał kolor i chciała natychmiast uzyskać zupełnie inny kolor - z działaniem takim spotkałam się na praktykach jeszcze w czasach szkoły średniej.

LaPuella
Amator
Amator

Post autor: LaPuella » 17 lip 2016, 23:31

Lepiej nie ryzykować z takimi zmywaczami, z pewnością nie wpłyną ode pozytywnie na stan naszych włosów. Żeby "zejść" z koloru trzeba się trochę natrudzić, najzdrowszym sposobem jest odhodowanie włosów do naturalnego koloru, pomóc też może doświadczony fryzjer. Żeby zniwelować rudawy odcień włosów warto wypróbować kosmetyki do blondów (najlepiej te profesjonalne, niektóre można dostać w super cenie, jak np szampon Stapiz). Takie kosmetyki zawierają niebieski/fioletowy pigment, który znacznie ochładza odcień włosów. Przy farbowaniu pamiętaj też, żeby nie wybierać kolorów, które mają w swojej nazwie słowo "miedziany" lub "czekoladowy", lepiej sprawdzą się odcienie popielate.

Baby67
Mistrz
Mistrz

Post autor: Baby67 » 26 kwie 2018, 08:38

Na rynku dostępny jest również szampon wyplukujacy kolor https://tagomago.pl/products/l-oreal-pa ... olor-200ml. Wiadomo, że nie usunie on farby z włosów po jednym użyciu, ale w moim przypadku znacznie przyspieszył proces zmywania się koloru. Jeśli chodzi o same właściwości oczyszczająco-pielęgnacyjne, to również nie mam mu nic do zarzucenia - włosy po nim były miękkie, błyszczące i świeże ;)

grzesiu44r
Laik
Laik

Post autor: grzesiu44r » 07 cze 2018, 09:49

Na pewno zmywacz farby działa , ale są takie co nie działają.

przykrek
Laik
Laik

Post autor: przykrek » 26 lip 2018, 20:29

Na ogół słyszałam pozytywne opinie o tym produkcie. Tylko jedna koleżanka narzeka, że "farba" nie schodziła mimo wielokrotnego używania - trzymała się dobrze ponad miesiąc, a była to zwykła szamponetka.

silka99
Laik
Laik

Post autor: silka99 » 09 sie 2018, 13:16

Ja miałam raz ściągany kolor czerwony zmywaczem. I tak to działa jednak włosy sie niszczą bardzo.

dianakar
Laik
Laik

Post autor: dianakar » 18 wrz 2018, 15:43

:mrgreen:

Awatar użytkownika
firipo
Laik
Laik

Post autor: firipo » 19 wrz 2018, 17:55

Dzięki wielkie za interesujące porady w tym temacie. Myślę, że niewątpliwie przydadzą mi się ;)
(...) o ile parszywą egzystencję zaliczamy do kategorii życie.

mlotpogardy
Laik
Laik

Post autor: mlotpogardy » 27 wrz 2018, 15:10

Najlatwiej poczytac w internecie, ale slyszalam, ze podobno to dziala, mimo, ze sama nie probowalam. ;)

magdakor1234
Laik
Laik

Post autor: magdakor1234 » 25 paź 2018, 08:13

Po zmywaczu miałam rude włosy, przez długi czas nie mogłam pozbyć się tego kolor :(

Odpowiedz
meble wrocław warszawa kraków