Strona 1 z 1

Borelioza

: 21 gru 2017, 00:10
autor: dagavip
Wciąż niewiele osób niestety zdaje sobie sprawę, że nawet zimą można zostać ukąszonym przez kleszcza. Ukąszeń w żadnym wypadku nie należy lekceważyć i koniecznie trzeba się wtedy poddać testom w kierunku boreliozy. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj http://boreliozaonline.pl/rozpoznanie-boreliozy/ . Uważam, że o takich tematach powinno się rozmawiać.

Re: Borelioza

: 15 sty 2018, 15:28
autor: arnika
Czytałam, że to paskudna choroba, która w porę nie wykryta powoduje szereg objawów ubocznych... A początkowo przypomina zwykłą grypę - jej objawy to m.in. bóle mięsni czy gorączka. Najlepiej weryfikować ja poprzez badania typu borrelia igg . Ktoś coś o tym słyszał czy robił taką pogłębioną diagnostykę?

Re: Borelioza

: 11 lut 2018, 19:14
autor: Betty.Bob
To prawda, że czasami trudno odróżnić boreliozę od zwykłej grypy. Objawy obu chorób mogą być bardzo podobne. Ale takie objawy jak gorączka, stany zapalne czy bóle i obrzęki można w obu przypadkach starać się zwalczyć stosując zioła szwedzkie (https://evita.sklep.pl/pl/c/Ziola-szwedzkie/2222880). Od zawsze jestem zwolenniczką naturalnych metod leczenia i radzenia sobie z chorobami. Według mnie to znacznie bezpieczniejsze niż stosowanie garści tabletek przeciwbólowych czy antybiotyków.

Re: Borelioza

: 13 lut 2018, 11:07
autor: Chitoge
Jakoś średnio w to wierze, tak czy inaczej niezbędna byłaby konsultacja lekarska

Re: Borelioza

: 22 lut 2018, 11:08
autor: elabarbara
Kleszcze są bardzo niebezpieczne. W sumie nie zdawałam sobie z tego sprawy dopóki mnie nie ugryzł. Wystraszyłam się bo nie chciałam by mnie zaraził tą paskudną chorobą. Ale znalazłam przyrząd do usuwania kleszczy i preparaty https://kleszczolapki.pl/ mam nadzieje że są skuteczne,bo doszłam do wniosku że trzeba mieć zawsze przy sobie.